Champions League: Încep serile decisive – Juventus, test pentru sferturi cu Porto

RomaniaInfo se confruntă cu cenzura pe unele rețele de socializare. Pentru a rămâne în contact cu noi și a ne putea urmări necenzurat, ne găsiți aici:

romaniainfo.ro / romaniainfo.com / MeWe / Gab / Clouthub / VKontakte / GabTV / Rumble

După ce a pierdut cu 2-1 în meciul tur, Juventus este cu gândul doar la calificarea în sferturile Champions League. Andrea Pirlo l-a odihnit pe Cristiano Ronaldo la ultimul meci din campionat (nu a fost titular). În cealaltă partidă a serii, Sevilla va încerca să întoarcă rezultatul din tur pe terenul Borussiei Dortmund, scrie Hotnews.

Meciurile zilei:*De la ora 22:00 Juventus vs FC Porto (în tur 1-2) Cu toate că a pierdut în manșa tur, Juve este văzută favorită de casele de pariuri la calificarea în sferturile C1. Nu va avea însă o misiune ușoară, Porto fiind o echipă puternică pe faza de atac. Un scor de 1-0 ar fi de ajuns pentru campioana din Serie A pentru a obține calificarea (grație golului marcat în deplasare).Dortmund vs Sevilla (în tur 3-2)Dortmund și-a făcut viața ceva mai ușoară după victoria din tur și cele trei goluri marcate în deplasare. Nemții sunt favoriți să meargă în sferturi, dar o echipă de talia celor de la Sevilla nu trebuie desconsiderată (are o vastă experiență la nivel european de sezoane bune).*Meciurile pot fi urmărite în direct pe Digisport, Telekom și LookTV, notează Hotnews.